Hosteller

Sim’s Cozy Garden Hostel – Chengdu, Çin

Özellikle Tibet'e gitmek isteyenler için harika bir base camp görevi gören bu hostel uygun fiyatı,lokantası ve barı ile ilgi çekiyorr. Singapur'lu sırtçantalı gezgin olan işletmecileride bu kültürü çok iyi bildikleri için gerisini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Her şey düşünülmüş. Panda besleme, maskeli Çin operası aktiviteleri en popüler etkinlikleri arasında yer alıyor. Kaçırmayın deriz.

Read More

America del Sur Hostel – Buenos Aires, Arjantin

San Telmo'da merkezi konumu,güleryüzlü çalışanları,temizliği,modernliği ile her zaman ön plana çıkıyorlar. Diğer hostellere göre 15 USD dorm fiyatları biraz yüksek olsa da bu farkı harika kahvaltıları ve tecrübeleri ışığında yaptıkları öneriler ile kapatıyorlar. Ücretsiz açık büfe kahvaltılarında Dulche de Leche'nin tadını çıkarın.

Read More

Island Hostel – Bali, Endonezya

Endonezya'nın en iyi hosteli seçilerek aldıkları ödülü hak ettiklerini düşünüyoruz. Temiz ve ferah dorm odaları 15 dolar fiyatları ile gayet uygunlar. Hostel Kuta plajına ve barlar sokağına yakınlığı ile de gayet merkezi bir konumda bulunuyor. Tavsiye ederiz.

Read More

Jollyboys Backpacker’s Hostel – Livingstone, Zambia

Temiz odaları,barı,havuzu,geniş bahçesi,internet imkanları,mutfağı,sayıca yeterli duş ve tuvaletleri ile Zambia şartlarının çok üzerinde bir işletme olarak kaçırmamanızı öneririz. Dorm oda fiyatları 10 USD'den başlıyor. Sadece Victoria şelaleri ve çevresi,Devil's pool,microlight uçuşları,Zambezi nehrinde cruise ve rafting seçenekleri değil ayrıca Botswana Okavanga deltası,Zimbabwe safarileri gibi olanakları iyi hizmet ve uygun fiyatlar ile sunuyorlar.

Read More

Los Amigos Hostel – Flores, Guatemala

Maya tapınaklarının peşinde Guatemala'da gezerken Flores'te keşfettiğimiz bu hostel yarattığı sıcak ortam bizi evimizde gibi hissettirerek beğenimizi kazandı Hollanda'lı genç işletmecisi  dekorasyonu, basit ama temiz dorm odaları ve makul fiyatları ile sırtçantalı gezginler için son derece ideal bir konaklama mrkanı yaratmış. Dorm odada yatak fiyatları 6.45 USD ile gayet uygun görünüyor. Tavsiye ederiz.

Read More

Kaldığımız En İyi 10 Hostel

Kaldığımız en iyi hosteller 1. Youth Hostel Los Amigos / Flores, Guatemala 2. Hostel Natura / Iguaçu, Brezilya 3. Tina’s Backpackers / Caye Caulker, Belize 4. Baanpai Riverside Bungalows / Pai, Tayland 5. Peking Youth Hostel / Pekin, Çin 6. Sabady 2 Guesthouse / Pakse, Laos 7. Jollyboy's Backpackers / Livingstone, Zambia 8. Amir Kabir Hostel / İsfehan, İran 9. Regale Internetin Hostel / Lahore, Pakistan 10. Golden Temple Visitor’s Dorm / Amritsar, Hindistan

Read More

Hırvatistan ve Bosna Hersek Seyahati

Yekta'nın Hırvatistan ve Bosna Hersek yolculuğunda tuttuğu notları bu destinasyona yolculuk yapacakları ışık tutuyor.   23 Ağustos-31 Ağustos Hırvatistan –Bosna Hersek       Yine THY 'nin 111 € kampanyasıyla bu sefer Hırvatistan'a gidiyorum .Avrupa'ya ilk yolculuğum..   Uçak tam zamanında yani 11:25 de kalktı. Uçağa binmeden az önce uçuşun Lublijana aktarmalı olduğunu öğrendim ama bu beni pek rahatsız etmedi. Slovenya'yı kuş bakışı görmüş oldum. Lublijana havaalanında 45 dakika bekledikten sonra Zagreb'e uçtuk.   Planım Zagreb havaalanından otobüs terminaline gidip ...

Read More