Vizeler

Sınır Kapılarında Vize

Lacivert Pasaport ile sınır kapılarında vize alınabilen ülkeler: Azerbaycan B.A.E. (Transit yolculara) Bahreyn Bangladeş (Dhaka Zia Havaalanı) Cibuti Doğu Timor Dominik Cumhuriyeti Ermenistan Gana Irak Kamboçya Katar Kenya Komor Adaları Kosova Madagaskar Mozambik Nepal Seyşeller Rhuanda Tacikistan Togo Tonga Uganda Umman

Read More

Vize İstemeyen Ülkeler

  Vizesiz gidebileceğiniz ülkeler;  Andorra (90 gün)  Antigua-Barbuda (30 gün)  Arjantin (90 gün)  Arnavutluk (90 gün)  Aruba (Şengen veya ABD varsa kapıda)  Azerbeycan (Bakü Havaalanı 10$ / 30 gün)  BAE (Transit 50$)  Bahamalar (8 ay)  Bahreyn (Kapıda 15$/14 gün)  Bangladeş (Dhaka havaalanı 50$ / 30 gün)  Barbados (180 gün)  Belarus (30 gün)  Belize (90 gün)  Bolivya (90 gün)  Botswana (90 gün)  Bosna-Hersek (90 gün)  Brezilya (90 gün)  Brunei (Transit 5$-2015’te vizesiz ...

Read More

Papua Yeni Gine Vizesi

Türkiye'de Avustralya Konsolosluğundan alına Papua yeni Gine vizesini yurtdışından almak isterseni şöyle bir yol öneririz. Sınıra yakın Endonezya şehri olan Jayapura'da 2 fotoğraf ve iç hat uçuş bileti gösterirseniz 2 iş gününde alınabiliyor. Kara sınırıda buraya 5-10 km uzaklıkta bulunuyor.

Read More

Küba vizesi

Eğer Orta Amerika veya o civarlarda bir yerlerde ve Küba'ya gitmek istiyorsanız vize almanıza gerek yok. Cubana Havayolları veya Coppa Airlines ile Küba uçuşlarında vize yani turist kartı check in sırasında 20 dolar karşılığında veriliyor.

Read More

Moğolistan Vizesi

İrkutsk Moğol konsolosluğu 2 foto karşılığında 1 iş gününde vizenizi veriyor. 110 dolar karşılığı olan ekspres vize yerine 30 dolara 7 iş gününde almakta mümkün. Konsolosluk çalışanları son derece yardımcı oluyorlar.  

Read More

Çin Vizesi

Eğer Türkiye'de alınması için bir hayli belge toparlamanız gereken Çin vizesini yurtdışında almak isterseniz şöyle bir şeyi öneririz.Moğolistan,Kuzey Kore ve Japonya'da ülkenize dönüş bileti, ilk 3 gün otel rezervasyonu ve 2 foto karşılığında vizeniz 1 iş gününde veriliyor.

Read More

Zimbabwe Vizesi

Alınması bir hayli zor olan bu vizeyi Victoria Bridge kara sınırı görevlilerine çok uzun kalmadan geri döneceğiniz söyleyerek 100 dolara alabilirsiniz. Livingstone'dan daha önce 3 kez giriş yapmış ve hatta bir seferinde Zimbabwe'nin diğer tarafından Mozambik'e çıkış yapmış grup olarak diyebiliriz ki 'alamazsınız' deselerde bilin ki bu vizeyi bu sınırda veriyorlar.

Read More