Haziran ayında nerelere gidilir?

Bu yıl haziran ayı denilince akla ilk Afrika’da yapılacak dünya kupası geliyor.Eminiz ki çok renkli bir kupa olacak.Kenya’da Masai Mara’da ise hayvanların göçü safari ve adrenalin severlere inanılmaz sahneler yaratacak.Romantizm diyenler St. Petersburg’ta beyaz gecelerde bu güzel şehrin tadını çıkarabilirler. THY’nin 350 euroluk promosyon uçuşları ile kuru mevsime giren Uganda’da gümüş sırtlı dağ görillerini gözlemleme fırsatınıda kaçırmamak gerek.Bu ayda size 15 öneride bulunuyoruz artık seçim sizin.

 

1. Dünya Kupası, Güney Afrika

Dünya kupası ilk kez Afrika’da yapılıyor ve bu renkli kıtada belki bir dünya kupası daha izlemeye insan ömrü yeterli olmayabilir. 11 Haziran – 11 Temmuz tarihleri arasında yapılacak bu karnavalı kaçırmamak gerek. İstanbul çıkışlı uçuşları araştırdığımızda Cape Town veya Johannesburg’a en ucuz olanlar arasında Emirates ve Ethiad havayolları ön plana çıkıyor.Bizim planımız Emirates’in 591 Euro olan uçuşları ile Dubai aktarmalı uçmak. Cape Town gidiş Johannesburg dönüş veya tam tersi biletlerden de alsanız fiyatta pek bir değişme olmuyor. Bizim planımız 5 Haziran’da Cape Town’dan başlayıp  Durban üzerinden başkent Johannesburg’a ulaşmak ve şehirlerde ki eğlencelere katılmak. 22 Haziran’a kadar devam edecek grup maçlarında dünyanın her yerinden insanların bulunacağı bu şehirler sıcak Afrika insanın müzik ve dansları ile coşacak. Bizim tavsiyemiz olan grup maçları 12 Haziran’da Johannesburg’ta Maradonalı Arjantin’in Nijerya ile oynayacağı maç, 14’ünde yine aynı stadta Hollanda ve Danimarka arasında turuncuların vikinglerle kapışması ve 15’inde aynı stadta Brezilya Kuzey Kore maçları ilginç olacak, 16’sında ise favori İspanya Durban’da İsviçre’yle karşılaşıyor.

haziran ayinda nereye gidilir 01

2. Gümüş sırtlı goriller, Uganda ve Rhuanda

Türk Havayolları bu ay Uganda seferlerine başladı ve 14 Temmuz’a kadar Entebbe uçuşlarında promosyon uyguluyor. Bu fiyatlar bizce kaçmaz. 366 Euro’luk gidiş dönüş ücret ve direk uçuş keyfi şu anda yağmur sezonunu bitirip kuru mevsime girmiş Uganda için büyük bir fırsat. Uganda’ya gitmişken Rhuanda’yı da ziyaret etmek ve dağ gorillerinin yaşamına tanıklık etmek güzel bir tecrübe olacak.

haziran ayinda nereye gidilir 02

3. Yunan Adaları

Yunanistan kriz bahanesi ile de olsa yeşil pasaporta tamamen, adalara yapılan gezilerde ise mavi pasaportlara günübirlik vizeleri kaldırdı. Biz de adaların en güzel mevsimi olan haziran ayında komşuları ziyaret edip destek olalım dedik.

haziran ayinda nereye gidilir 03

4. Masai Mara , Kenya

 

Kuru mevsime giren Serengeti’den yaklaşık 1.5 milyon hayvan su kaynaklarının daha bol bulunduğu Masai Mara’ya göçe başlıyorlar.Haziran sonu ile başlayan göç Temmuz ve Ağustos aylarında da devam ediyor. Vahşi hayatı görmeyi ve fotoğraflamayı sevenler kaçırmasınlar. Air Arabia Nairobi’ye çok makul fiyatlarla uçuyor.

 

 haziran ayinda nereye gidilir 04

 

5. St. Petersburg, Rusya

 

Beyaz geceler bu güzel şehirde bir başka oluyor. Romantik bir hafta geçirmek isteyenler için ideal bir seçim olur. Aeroflot havayollarından ucuz bilet bulmak mümkün.

 

haziran ayinda nereye gidilir 05

6. Prag , Çek Cumhuriyeti

 

Haziran ayı Prag’da festivaller ayı ve mevsimde gezmek için çok müsait. Czech Airlines 120 Euro’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla İstanbul-Prag uçuşları yapıyor.

 

haziran ayinda nereye gidilir 06

7. Budapeşte , Macaristan

 

8. Machu Pichu , Peru
9. Uyuni , Bolivya
10. Salvador, Brezilya
11. Safari , Zambia ve Botswana
12. Dakar , Senegal
13. Marakeş , Fas
14. Şam , Suriye
15. Beyrut, Lübnan

admin

emrah kurtulmus

You May Also Like

“Hayatı kaçırmamak için yola çık, yol öğretir.”

Kitap Önerileri – Varuna Gezgin

Nerede ne yenir?

Motosiklet ile Gezilmesi Gereken 5 Şehir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir