Nisan Ayında Nerelere Gidilir?

Nisan ayında gözde destinasyonlardan olan Fas,Tunus, Mısır,Suriye ve Ürdün gibi arap ülkelerinde politik karışıklık var. Yine kiraz mevsiminde kaçırılmaması gereken Japonya felaketlerle savaşıyor. Peki alternatif yerler nereler, nerelerde bu ay havalar güzel,kaçırılmaması gereken festivaller ve dahası bakalım bu ay nereye gidiyoruz?

 

1. FİLİPİNLER

 

Nisan ayı Filipinler’de yüksek sezon ve özellikle Boracay ve Palawan gibi adalar bir hayli yoğun oluyor. Ayrıca filipinlilerde yıllık izinlerini bu ayda kullanıyorlar. Her şeyi en iyi yerliler bileceğine göre eğer yerinizi önceden ayarlayabilirseniz ya da bunu pek takmıyorsanız bizce bu adalar ülkesi dünyanın en güzel destinasyonlarından birisi.

 

En uygun uçuşlar şu aralar Etihad havayolları ile ama siz yine de bir araştırın. Hem cennet gibi ada hem eğlence isteyenler için Boracay, kurtarılmış bir cennet ve dalış isteyenler için El Nido, yerel kültürler,dağlar ve trekking diyenler için Benaue, Manila’dan fazla uzaklaşmak istemeyenler için Puerto Princess, adrenalin isteyenler için ise Donsol’de balina köpekbalığı ile yüzmek bizim yaptıklarımızdan size tavsiyelerimiz. Manila’yı jeepney ile keşfetmeyi, balot yemeyi, adaları motorla keşfetmeyi unutmayın ve çapkın filipinli kızlara da dikkat deriz.

 

2. VİETNAM

 

Uzak doğu’nun en hızlı gelişen ülkesi turizm sektöründe de koşar adım ilerliyor.Nisan ayı ülkenin hem kuzeyini hem de güneyini gezmek isteyenler için en uygun aylardan birisi. Kuzeyde Hanoi, Sapa ve Halong bay başkent merkezli görülmesi gereken yerler. Alacağınız saygon otobüs bileti ile istediğiniz noktalarda bir kaç gün duraklayarak seyahtinize devam edebilme olanağı sunuluyor. Bizim duraklarımız Hoi An ve Nha Trang olmuştu. Hoi An’da Champa imparatorluğundan kalma eski şehri görmenizi, Nha Trang’da ise tekne turu ile adalar gezisini yapmanızı tavsiye ederiz. Saygon’da ise Chi Chu tünelleri ve mekong delta gezilerine katılın. Akşamları ise bizim gezdiğimiz zaman 16 bardağı sadece bir dolar eden Bia Hoi adı verilen taze Vietnam birasından bol bol için.

 

THY artık Bangkok aktarmalı olarak İstanbul Saygon uçuşları yapıyor. Fiyatlar 650 Euro civarında. Bizim için biraz pahalı ama zamanınız yoksa kısa sürede gitmenin tek yolu bu.

 

3. SENEGAL

 

4. SRİ LANKA

 

5. NEPAL

 

6. JAMAİKA

 

7. VENEZUELA

 

8. KÜBA

 

9. BHUTAN

 

10. HONG KONG

 

11. AVUSTRALYA

 

12. EKVATOR

 

13. TAYLAND

 

14. TÜRKİYE

 

15. HİNDİSTAN

admin

emrah kurtulmus

You May Also Like

“Hayatı kaçırmamak için yola çık, yol öğretir.”

Kitap Önerileri – Varuna Gezgin

Nerede ne yenir?

Motosiklet ile Gezilmesi Gereken 5 Şehir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir