Tanzanya

Vahşi sığırların göç görüntüleri ile tanıdığımız Serengeti bugün dünyada en yüksek 5 büyük

yırtıcı hayvan populasyonuna sahip ulusal parklardan birisidir. Sabah erken saatlerde aslanların avlanmalarını izlemek, vahşi doğanın ortasında kamp kurmak ve o muhteşem gün batımı bizi bu safari destinasyonunda en çok etkileyen anlar oldu.

Karla kaplı zirvesi ile ihtişamlı bir görüntü sergileyen bu Afrika’nın en yüksek dağı  bu bölgede yaşayan kabileler için her zaman kutsal olmuş. Kutsal ve en özelliği taşıyan dağlar her zaman dağcıların ilgisini çeker. Kilimanjaro ise profosyonel bir geçmiş gerektirmeden herkesin tırmanabileceği zirvesi ile bir çok gezginin ilgisini çekiyor.Kolay olmasından dolayı Coca Cola rotası diye adlandırılan ve zirveye 6 günde ulaşılan Marangu rotası bir kıtasının zirvesini görmek isteyen gezginlere tavsiyemiz olur.

Güzel denizi ve kumsalı, yerel halk ile iç içe sakin ve tembel ortamları ve etkileyici gün batımı ile Nungwhi plajı bizce Afrika’nın en iyisi. Yakınlarında bulunan Seyşeller,Mauritius ve Maldivler gibi popüler yerlerin yanında çok daha ekonomik olması nedeni ile de sırtçantalı gezginlerin uğrak noktası oluyor.

 

admin

emrah kurtulmus

You May Also Like

Varuna Gezgin İstanbul Şubesinden Burcu Anlatıyor!

Varuna Gezgin Personellerinden Umut Başal ilk gezi deneyimini anlatıyor!

Etiyopya Gezisi – Mart 2010

Zambia, Botswana ve Zimbabwe Gezisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir